Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Zmiana imienia i nazwiska. Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
512
Dostępne formaty:
EPUB
PDF
Rozmiar pliku:
3,2 MB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2016
ISBN:
978-83-8107-356-1
ISBN (druk):
978-83-8107-011-9

Biznes

Zmiana imienia i nazwiska. Geneza, komentarz, orzecznictwo, wzory decyzji

Autor: Barbara Romocka-Tyfel, Alicja Czajkowska
Opis
Nazwisko i imię spełniają dwie podstawowe funkcje: służą do oficjalnego, urzędowego oznaczenia człowieka oraz do wyróżnienia w kontaktach towarzyskich z innymi osobami. Zasady, zgodnie z którymi można dokonać zmiany imienia i nazwiska, tryb postępowania w tych sprawach oraz określenie organów właściwych do dokonania tej zmiany są uregulowane w ustawie z 17 października 2008 r. o zmianie imienia i nazwiska, której przepisy omówiono w książce.

Publikacja zawiera, oprócz obszernego wprowadzenia, opis postępowania administracyjnego związanego z procedurą zmiany imienia i nazwiska, wzory decyzji i pism oraz bogate orzecznictwo sądowe, a także zaktualizowane opinie Rady Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk i wybrane przepisy związkowe.

W najnowszym wydaniu wyjaśniono wiele wątpliwości dotyczących stosowania ustawy po jej znowelizowaniu, w szczególności zwrócono uwagę na takie kwestie jak: odmiejscowienie załatwiania spraw związanych ze zmianą imienia i nazwiska, możliwość złożenia wniosku o zmianę imienia za pośrednictwem Konsula RP, aktualizacja rejestru PESEL przez kierownika urzędu stanu cywilnego. Adresaci:
Książka przeznaczona jest dla pracowników urzędów stanu cywilnego, pracowników organów administracji publicznej, sędziów, adwokatów i radców prawnych zajmujących się problematyką poruszoną w komentarzu.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

149.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, PDF