Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Ustawa o ewidencji ludności. Komentarz
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
464
Dostępne formaty:
EPUB
PDF
Rozmiar pliku:
780,6 KB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2013
ISBN:
978-83-264-5860-6
ISBN (druk):
978-83-264-4054-0

Biznes

Ustawa o ewidencji ludności. Komentarz

Autor: Magdalena Dobek-Rak, Paweł Mierzejewski, Krzysztof
Opis
Komentarz stanowi najbardziej aktualne opracowanie ustawy o ewidencji ludności - po jej nowelizacji dokonanej w grudniu 2012 r. Zawarto w nim kompleksowe omówienie zagadnień związanych z ewidencją ludności, począwszy od aspektów ogólnych i wprowadzających (istota ewidencji ludności, istota rejestrów publicznych, pojęcie obowiązku meldunkowego oraz jego zakres), a skończywszy na problematyce gromadzenia i udostępniania informacji o obywatelach i cudzoziemcach przez państwo.

Przepisy ustawy zostały omówione na tle poglądów przedstawicieli polskiej doktryny prawa konstytucyjnego oraz prawa i postępowania administracyjnego, jak również stanowiska organów orzeczniczych, zwłaszcza wojewódzkich sądów administracyjnych oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Adresaci:
Komentarz przeznaczony jest dla osób wykonujących zawody prawnicze (sędziów sądów administracyjnych, adwokatów i radców prawnych), pracowników administracji publicznej zajmujących się problematyką administracyjnoprawnego statusu jednostki oraz studentów wydziałów prawa i administracji.

strzałka w dół na szarym tle

Cena:

149.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, PDF