Strona główna /
Katalog /
eBooki /
System Prawa Procesowego Cywilnego. TOM 5. Postępowanie zabezpieczające
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
1440
Dostępne formaty:
EPUB
PDF
Rozmiar pliku:
6,2 MB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2016
ISBN:
978-83-8092-384-3
ISBN (druk):
978-83-8092-384-3

Biznes

System Prawa Procesowego Cywilnego. TOM 5. Postępowanie zabezpieczające

Autor: Andrzej Jakubecki, Tadeusz Ereciński, Marcin Walas
Opis
Prezentujemy Państwu kolejny tom Systemu Prawa Procesowego Cywilnego, który dotyczy postępowania zabezpieczającego w postępowaniu cywilnym. W postępowaniu zabezpieczającym dokonuje się zabezpieczenia roszczeń dochodzonych w postępowaniu cywilnym, co jest przesłanką należytej i w pełni skutecznej ochrony prawnej.

W opracowaniu przedstawiono problematykę zabezpieczenia roszczeń w postępowaniu cywilnym z uwzględnieniem tła historycznego i prawnoporównawczego, przy wykorzystaniu źródeł i orzecznictwa sięgających okresu międzywojennego. Umożliwiło to właściwą prezentację ewolucji tej instytucji - tak w zakresie jej celów i funkcji, jak i co do rozwiązań szczegółowych.

Pogłębioną teoretyczną analizę i syntezę poszczególnych konstrukcji procesowych związanych z tytułową problematyką wzbogacono orzeczeniami dotyczącymi konkretnych kwestii interpretacyjnych.

Na niniejszy tom składają się opracowania dwóch Autorów, znawców prawa procesowego cywilnego: Andrzeja Jakubeckiego (UMCS Lublin) i Marcina Walasika (UAM Poznań).
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

329.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, PDF