Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Świadczenia na rzecz pracowników
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
49
Dostępne formaty:
EPUB
PDF
Rozmiar pliku:
525,7 KB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2013
ISBN:
978-83-264-5872-9

Biznes

Świadczenia na rzecz pracowników

Autor: Małgorzata Niedźwiedzka, Radosław Kowalski
Opis
Coraz większa ilość pracodawców obok wypłaty wynagrodzenia z tytułu umów o pracę stosuje inne sposoby wynagradzania swoich pracowników. Część z tych form wynagradzania podlega opodatkowaniu zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, część natomiast jest z podatku zwolniona - i tym chętniej używana jest jako narzędzie dodatkowej motywacji, tym bardziej, że dla pracodawcy stanowi koszt uzyskania przychodu.

Niestety w ostatnim czasie urzędy skarbowe i sądy coraz częściej wykazują profiskalne stanowisko i wymagają opodatkowania świadczeń, do których jeszcze niedawno było stosowane zwolnienie.

Jeśli chcesz zmotywować pracowników poprzez dodatkowe świadczenia, ale boisz się sporów z aparatem skarbowym zapoznaj się z publikacją "Świadczenia na rzecz pracowników", z której dowiesz się: jakie obowiązki ciążą na pracodawcy w związku z wypłatą dodatkowych świadczeń, jakie świadczenia może zaoferować pracownikom pracodawca jakie są ostatnie stanowiska urzędów skarbowych i sądów w zakresie nieodpłatnych świadczeń, czy wszyscy pracownicy zaproszeni na imprezę integracyjną muszą zapłacić podatek, czy wartość abonamentu medycznego trzeba wykazać w PIT-11, jak udokumentować wydatki na dokształcanie pracownika. Adresaci:

Adresatami publikacji są przede wszystkim osoby zatrudnione w księgowości i finansach, właściciele biur rachunkowych i doradcy podatkowi.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

9.90
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, PDF