Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Środki karne po nowelizacji w 2015 r.
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
496
Dostępne formaty:
EPUB
PDF
Rozmiar pliku:
815,4 KB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2015
ISBN:
978-83-8092-119-1
ISBN (druk):
978-83-264-9534-2

Biznes

Środki karne po nowelizacji w 2015 r.

Autor: Ryszard A. Stefański
Opis
Ryszard A. Stefański profesor doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie; specjalizuje się w prawie karnym materialnym i procesowym oraz w problematyce prawnych zagadnień ruchu drogowego; redaktor naczelny Ius Novum ; autor licznych artykułów, glos i recenzji oraz wielu książek, w tym dotyczących postępowania karnego.
Książka w sposób kompleksowy przedstawia nową regulację wprowadzoną tzw. dużą nowelizacją kodeksu karnego w zakresie środków karnych, którą wyodrębniono z nich przepadek oraz środki kompensacyjne. W publikacji nie ograniczono się do omówienia wyłącznie zmian, lecz przedmiotową materię zaprezentowano całościowo z wykorzystaniem dotychczasowego niezdezaktualizowanego dorobku judykatury i doktryny.
Szczególną uwagę zwrócono na nowe rozwiązania w zakresie wspomnianych środków i przedstawiono wykładnię przepisów ich dotyczących.
Autorzy ukazują możliwe błędy w wykładni nowych regulacji i proponują konkretne praktyczne wyjaśnienia wątpliwości interpretacyjnych, jakie pojawiają się na tle nowych rozwiązań prawnych.
Opracowanie przeznaczone jest dla sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i policjantów. Zainteresuje także przedstawicieli nauki.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

99.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, PDF