Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Sine ira et studio. Księga jubileuszowa dedykowana Sędziemu Jackowi Gudowskiemu
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
1448
Dostępne formaty:
EPUB
PDF
Rozmiar pliku:
9,4 MB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2016
ISBN:
978-83-8107-227-4
ISBN (druk):
978-83-264-9086-6

Biznes

Sine ira et studio. Księga jubileuszowa dedykowana Sędziemu Jackowi Gudowskiemu

Autor: Tadeusz Ereciński, Paweł Grzegorczyk, Karol Weitz
Opis
Jacek Gudowski całe zawodowe życie zasiadał za sędziowskim stołem; nigdy nie był prezesem ani nie piastował innego stanowiska, które odcinałoby sędziego od czynnej służby orzeczniczej, choć dawano Mu szansę objęcia bardzo wysokich urzędów.

W ciągu ponad 40 lat orzekania starał się przestrzegać wszystkich zasad i - zgodnie z przyrzeczeniem, które składał, wkładając togę i sędziowski łańcuch - wiernie służyć Rzeczypospolitej. Podejmował się tylko tych wyzwań, którym był w stanie podołać - merytorycznie i terminowo. Nigdy nie naruszył terminu procesowego, a zwłaszcza terminu sporządzenia uzasadnienia, stając się pod tym względem wzorem, często trudnym do naśladowania. Często szukał nietypowych i odważnych, ale sytuacyjnie najlepszych rozwiązań interpretacyjnych. Znając słabości i niedostatki porządku prawnego, postępował w myśl zasady: "w sytuacjach niekonwencjonalnych działaj niekonwencjonalnie" i orzekał sine ira et studio.

Gratulując takiej postawy, setek rozważnych i odważnych rozstrzygnięć, wnikliwych i erudycyjnych publikacji oraz innych wspaniałych dokonań i osiągnięć, możemy życzyć Sędziemu Jackowi Gudowskiemu i nam samym, aby stale ich przybywało. Ta księga - dar przyjaciół oraz wielu prawników, doświadczonych i młodych wiekiem - jest wyrazem nie tylko podziwu dla prawniczego kunsztu sędziego Jacka Gudowskiego, lecz także przekonania, że cywilistyka należy do najtrudniejszych, ale i najpiękniejszych dziedzin prawa. Jacek Gudowski daje temu stale wyraz w praktyce i teorii prawniczej.

Fragment publikacji
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

399.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, PDF