Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Rak. Antropologiczne studium praktyk i narracji
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
290
Dostępne formaty:
PDF
Rozmiar pliku:
2,0 MB
Wydawnictwo:
Wydawnictwa Uniwersy
Data wydania:
2015
ISBN:
978-83-235-1805-1

Biznes

Rak. Antropologiczne studium praktyk i narracji

Autor: Hubert Wierciński
Opis
Książka ukazuje mnogość społecznych i kulturowych problemów, z jakimi chorzy na raka muszą zmierzyć się podczas terapii i nie tylko - okazuje się bowiem, że rak to choroba, która zmusza ludzi do głębokiej rekonstrukcji życia także po leczeniu.
W książce czytelnik znajdzie wnikliwe analizy materiału etnograficznego zebranego przez autora w środowisku pacjentów oraz zapozna się z literaturą dotyczącą kulturowego i społecznego wymiaru chorób onkologicznych.

Tom stanowi pierwszą w Polsce kompleksową próbę opisania i zrozumienia świata osób dotkniętych chorobami onkologicznymi za pomocą narzędzi i kategorii oferowanych przez etnografię i antropologię kulturową. Jest także próbą wyjścia poza medyczny i psychologizujący język opisu tych chorób - autor kładzie nacisk na subiektywne doświadczenia i narracje samych chorych. Zastosowana metodologia, jak również tematyka pracy - antropolodzy w Polsce niezwykle rzadko zapuszczają się na tak egzotyczny teren jak medycyna i choroby - czyni tę pozycję nie tylko na swój sposób wyjątkową, ale także pożyteczną.

Czy choroby onkologiczne to problem stricte medyczny?
Czy antropolog kultury może je badać?
Jak chorzy i ich bliscy rozumieją choroby onkologiczne i doświadczają ich?
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

27.20
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
PDF