Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Prawa do nadań programów radiowych i telewizyjnych w prawie autorskim
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
344
Dostępne formaty:
PDF
Rozmiar pliku:
2,2 MB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2008
ISBN:
978-83-264-2886-9
ISBN (druk):
978-83-7526-820-1

Biznes

Prawa do nadań programów radiowych i telewizyjnych w prawie autorskim

Autor: Katarzyna Klafkowska-Waśniowska
Opis
Książka stanowi pierwsze w polskiej literaturze monograficzne opracowanie problematyki praw pokrewnych do nadań programów radiowych i telewizyjnych. Radio i telewizja w ostatnich latach podlegają dynamicznym zmianom, z uwagi przede wszystkim na rozwój internetu i interaktywnych usług. Zastosowanie regulacji prawnych w warunkach ciągłych zmian w tej dziedzinie przysparza wielu trudności także dlatego, że brakowało dotąd szerszej analizy podstaw prawnej konstrukcji ochrony nadań programów.

Książka stanowi zatem próbę odpowiedzi na powyższe problemy. W sposób wyczerpujący przedstawiono rozwiązania ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Rozważania dotyczące zabezpieczeń technicznych wzbogacono o omówienie problematyki dostępu warunkowego. Zagadnienia dotyczące praw nadawców przedstawiono w szerokim kontekście regulacji wspólnotowych oraz rozwiązań międzynarodowych, uwzględniając najnowsze kierunki zmian, na podstawie przygotowywanego traktatu WIPO o prawach organizacji nadawczych.
W książce porusza się szeroki zakres zagadnień: od analizy podstawowych zagadnień konstrukcyjnych praw do nadań programów, po aktualne problemy powstające na styku rozwiązań prawnych i postępu technologicznego w dziedzinie mediów.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

73.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
PDF