Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Podział nieruchomości gruntowej na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
270
Dostępne formaty:
PDF
Rozmiar pliku:
1,6 MB
Wydawnictwo:
C. H. Beck
Data wydania:
2008
ISBN:
978-83-255-0351-2
ISBN (druk):
978-83-255-0351-2

Biznes

Podział nieruchomości gruntowej na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami

Autor: Jerzy Kopyra
Opis
Podział gruntu w celu uzyskania pożądanej konfiguracji terenu nierzadko bywa koniecznym etapem inwestycji budowlanej.

Niniejsza mo­nografia stanowi obszerne omówienie problematyki podziału nie­ruchomości gruntowej na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami, w szczególności przedstawiając postępowanie administracyjne w przedmiocie jej podziału w przypadku obowiązywania i braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a także niezależnie od jego ustaleń. Po raz pierwszy w polskiej doktrynie prawnej poddano szerszej analizie ­in­stytucję połączenia i ponownego podziału nieruchomości grun­towych ukształtowanych w sposób uniemożliwiający ich racjonalne zagospodarowanie.

Książka przedstawia także problematykę trwałości decyzji administracyjnej zatwierdzającej projekt ­podziału gruntu oraz zagadnienia związane z opłatą adiacencką pobieraną w przypadku wzrostu wartości gruntu wskutek jego podziału.
Monografie Prawnicze to seria, w której ukazują się publikacje omawiające w wyczerpujący sposób określone instytucje czy zagadnienia prawne. Adresujemy ją przede wszystkim do prawników poszukujących wnikliwego ujęcia tematu, łączącego teorię (poglądy doktryny, elementy prawnoporównawcze) i praktykę (bogaty wybór orzecznic­twa). A tego - ze względu na brak miejsca - nie znajdziemy nawet w komentarzach.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

69.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
PDF