Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Niewidka i inne opowiadania
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
260
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
2,4 MB
Wydawnictwo:
Novae Res
Data wydania:
2018-04-25
ISBN:
978-83-8083-845-1
ISBN (druk):
978-83-8083-777-5

Biznes

Niewidka i inne opowiadania

Autor: Ryszard Marian Mrozek
Opis
Czy wiesz, co by się stało, gdyby naukowcy wymyślili środek pozwalający stać się niewidzialnym? Jak odbiłoby się to na losach ludzkości? Czy gdyby znalazł się w rękach dobrych ludzi, wówczas nic złego by się nie wydarzyło? Albo gdyby na Ziemię przylecieli kosmici mający ciało o całkiem innych właściwościach niż ludzkie?…

Szczególną cechą autora jest umiejętność naukowego nabudowania i uprawdopodabniania historii opisanych w opowiadaniach science fiction. Publikacja zawiera opowieści różnej treści: od typowego s-f, poprzez opowieści nawiązujące do historii (potop szwedzki) i książek znanych z kanonu literatury (Sienkiewicz, Doyle, Baśnie tysiąca i jednej nocy), aż po trawestacje zdarzeń opisanych w Biblii.

Ryszard Marian Mrozek
urodził się w 1930 roku w Jakubowie, gdzie skończył pierwszą klasę szkoły powszechnej. Przez resztę dzieciństwa i lata młodzieńcze mieszkał w Cegłowie. Ukończył szkołę średnią o profilu ogólnym. Był długoletnim pracownikiem poligrafii w resorcie Ministerstwa Obrony Narodowej. Jego zamiłowania to książki i turystyka, głównie górska. Autor książek: Historia jednego życia, Rama Singh, Trzydzieści srebrników, Źdźbło w garażu, Intro ligare oraz tomiku poezji.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

28.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI