Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Na drugie Stanisław. Nowa księga imion
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
295
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
4,0 MB
Wydawnictwo:
Agora
Data wydania:
2015-10-22
ISBN:
978-832-681-786-1

Biznes

Na drugie Stanisław. Nowa księga imion

Autor: prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, Michał Ogórek
Opis
Nosimy imiona? Nie, to one nas niosą. Dlatego warto wiedzieć, co tak naprawdę znaczą. Ale czy Beata na zawsze oznacza piękna, Benedykt będzie dobrze gadać, a Barbara to nadal barbarzynka? A może ważniejsze jest to, jaki sens nadają imionom ci, którzy je nosili lub noszą?
Arcyjęzykoznawca prof. Jerzy Bralczyk i felietonista Michał Ogórek w błyskotliwych dialogach opowiadają o tym, jak pod wpływem swoich nosicieli popularne i chwalebne imiona zmieniały się w imiona przeklęte, oraz jak wielcy tego świata wywołują mody na imiona. Czy warto im ulegać?
Jak wybrać imię, z którym będzie naszemu dziecku do twarzy?

„Utalentowany pisarsko erudyta, uniwersytecki profesor, postać znana z prasy, radia i telewizji oraz równie błyskotliwy pisarz, felietonista, satyryk, także osobowość medialna – czyż można sobie wyobrazić lepszy tandem autorski?! Zapewniam Państwa, że ich «Nowa księga imion» to książka spełniająca wszystkie warunki wydawniczego przeboju, przylegająca zarazem do znanej formuły, że ucząc, bawi albo bawiąc, uczy. Napisana lekkim, przystępnym językiem, skrzy się humorem i niezwykłością skojarzeń, którymi dzielą się z odbiorcami obaj autorzy” – prof. Jan Miodek
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

34.99
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI