Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Kultura doświadczenia potocznego
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
200
Dostępne formaty:
PDF
Rozmiar pliku:
1,5 MB
Wydawnictwo:
Wydawnictwa Uniwersy
Data wydania:
2014
ISBN:
978-83-235-1582-1

Biznes

Kultura doświadczenia potocznego

Autor: Zbigniew Kloch
Opis
Książka poświęcona analizie zjawisk znakowych, prezentująca obraz kultury, jaki wyłania się w ostatnich dziesięcioleciach w codziennych kontaktach współczesnego Polaka z poszczególnymi sferami życia codziennego, interpretowanymi jako nośniki znaczeń i wiązanymi z różnymi wartościami czy ideologiami. Cechą wyróżniającą współczesnej kultury jest powszednie uczestnictwo nadawców i odbiorców w procesach wytwarzania znaków i obcowania z przekazami znakowymi. Ten powszechny dyskurs kulturowy determinuje świadomość społeczną, co znajduje wyraz w zachowaniach i wyobrażeniach poszczególnych osób i całych grup społecznych.

Autor podkreśla, że świadomość społeczna jest kształtowana przede wszystkim poprzez uczestnictwo we wspólnocie językowej i udział w dyskursie potocznym, także w jego odmianie publicznej. Pokazuje również determinujący wpływ publicystyki i reklamy, oddziaływanie mody i partycypacji w różnych rytuałach środowiskowych.

Świadomość zbiorowa jest kształtowana w znaczącym stopniu przez obrazowe środki przekazu, stąd też w zbiorze znalazły się interesujące szkice poświęcone interpretacji fotografii, filmu i wizualnych tekstów reklamowych.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

10.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
PDF