Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Komisja Morderstw. Złoty Pociąg
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
228
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
7,1 MB
Wydawnictwo:
WAB
Data wydania:
2016-08-17
ISBN:
978-83-280-3320-7
ISBN (druk):
978-83-280-2737-4

Biznes

Komisja Morderstw. Złoty Pociąg

Autor: Krzysztof Kopka
Opis
Bezwzględni poszukiwacze skarbów nie cofną się przed niczym… Ciąg dalszy przygód bohaterów serialu TVP2 Komisja Morderstw!

Legendarny pociąg pełen skarbów, który 60 lat temu miał zostać ukryty przez wycofujących się hitlerowców, znów budzi emocje w całej Polsce. Tymczasem inspektor Maciej Stasiński odkrywa, że brutalnie zamordowany starszy mężczyzna, były funkcjonariusz milicji, przed laty zajmował się sprawą „złotego pociągu” na zlecenie generała Kiszczaka. Bez wątpienia jego śmierć nie jest przypadkowa…

Krzysztof Kopka (ur. 1958) – pisarz, tłumacz, reżyser, autor adaptacji, krytyk, aktor, dziennikarz, dyrektor artystyczny, kierownik literacki. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Reżyserował w teatrach w Zakopanem, Gdańsku, Legnicy, Jeleniej Górze, Białymstoku, Łodzi, Zabrzu i we Wrocławiu.
Jego najsłynniejszy utwór to „Ballada o Zakaczawiu”, zrealizowana w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej. Stworzył serię adaptacji Szekspira: od „Koriolana”, przez „Otella”, po „Hamleta. Księcia Danii” i „Wieczór Trzech Króli”. Odkrywał też na nowo teksty Cervantesa, Gombrowicza, Schulza, Słowackiego. Ostatnio przełożył na język teatru powieść kryminalną Marka Krajewskiego „Koniec świata w Breslau”. Kopka znany jest jako promotor rosyjskiej dramaturgii w Polsce.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

27.99
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI