Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Kluby i organizacje sportowe w prawie polskim na tle rozwiązań zagranicznych
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
912
Dostępne formaty:
EPUB
PDF
Rozmiar pliku:
3,9 MB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2016
ISBN:
978-83-8107-004-1
ISBN (druk):
978-83-8092-521-2

Biznes

Kluby i organizacje sportowe w prawie polskim na tle rozwiązań zagranicznych

Autor: Eligiusz Jerzy Krześniak, Eligiusz Krześniak
Opis
Publikacja przedstawia nie tylko rozważania teoretycznoprawne, ale również wiele przykładów praktycznych dotyczących klubów i organizacji sportowych. Rozważania dotyczące polskiego prawa przedstawiono w kontekście rozwiązań zagranicznych. Ponadto przeprowadzono analizę sportowego soft law regulaminów i zbiorów norm dotyczących kilkudziesięciu polskich związków sportowych i międzynarodowych federacji sportowych. Monografia ma charakter interdyscyplinarny odwołuje się do prawa cywilnego, w tym prawa spółek, jak również prawa administracyjnego, prawa konstytucyjnego oraz postępowania cywilnego, w tym także do zasad dotyczących arbitrażu.
W książce poruszono wiele istotnych i od lat spornych zagadnień prawa sportowego, takich jak:
charakter prawny polskich związków sportowych,
relacje pomiędzy podmiotami prawa polskiego a międzynarodowymi federacjami sportowymi,
normatywny arbitraż przymusowy.
W publikacji zawarto wykładnię poszczególnych przepisów ustawy o sporcie oraz ustawy - Prawo o stowarzyszeniach; przedstawiono też ramy koncepcyjne konkretnych instytucji prawnych, które występują w relacjach prawnych w sporcie. W efekcie przeprowadzonych badań autor formułuje konkretne wnioski w zakresie zarówno wykładni i stosowania obecnie obowiązującego prawa, jak i przyszłych regulacji ustawowych.
Monografia zainteresuje zarówno prawników zajmujących się prawem sportowym, adwokatów, radców prawnych, jak i działaczy polskich związków sportowych, właścicieli i udziałowców klubów sportowych, a także sportowców.

strzałka w dół na szarym tle

Cena:

169.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, PDF