Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Historie kryminalne. Wiek XIX. Część 1
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
177
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
PDF
Rozmiar pliku:
3,5 MB
Wydawnictwo:
Psychoskok
Data wydania:
2017-11-15
ISBN:
978-83-8119-050-3

Biznes

Historie kryminalne. Wiek XIX. Część 1

Autor: Piotr Ryttel, Karol Ryttel
Opis

Niemal codziennie docierają do nas informacje o odrażających zbrodniach, pospolitych przestępstwach i korupcyjnych aferach. Niejednemu wydaje się, że upadek zaczął się całkiem niedawno, że kiedyś ludzie byli szlachetniejsi i bardziej liczyli się z obowiązującym prawem. Książka Historie kryminalne. Wiek XIX. skutecznie wyrwie czytelnika z podobnej iluzji.

Bazująca na źródłach historycznych, przyjmująca reporterską formę i okraszona pisarską werwą książka Piotra i Karola Ryttelów pozwala wejść w półświatek dziewiętnastowiecznego miasta i dziewiętnastowiecznej prowincji. Za różnorodnością miejsc akcji idzie różnorodność zbrodni i motywów. Dynamicznej formie narracji sprzyja używany przez autorów czas teraźniejszy, który – choć sprawa pochodzi sprzed ponad dwustu lat – pozwala mocno wczuć się w opisywane wydarzenia. Co więcej, czasami autorzy oddają głos swoim bohaterom, dzięki czemu czytelnik otrzymuje opinie niemal z pierwszej ręki.

Historie zaskakują swoim bogactwem, wprawiają w osłupienie, inne mrożą krew w żyłach. Jest to pozycja godna polecenia dla osób czytających kryminały, interesujących się marginesem społecznym czy lubiących wejrzeć w głąb ludzkiej duszy w poszukiwaniu prawdy o naszej naturze, czasem – jak pokazują opisane historie – dość mrocznej.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

29.90
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI, PDF