Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Everest. Na pewną śmierć
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
203
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
1,9 MB
Wydawnictwo:
Agora
Data wydania:
2015-09-09
ISBN:
978-832-681-757-1
ISBN (druk):
978-83-268-2270-4

Biznes

Everest. Na pewną śmierć

Autor: Stephen G. Michaud, Beck Weathers
Opis
Dziesiątego maja 1996 roku, wysoko w Strefie Śmierci na Mount Everest, w straszliwej burzy śnieżnej zginęło dziewięć osób. Następnego dnia jedna z nich dostała szansę na drugie życie. Kiedy ratownicy dotarli do Becka Weathersa uznali, że umiera i zostawili go bez pomocy.
Dwanaście godzin później ślepy, bez rękawic, okryty lodem, Weathers dotarł do obozu. Przeżył mimo ciężkich odmrożeń i utraty nosa. Jego książka to wstrząsający pamiętnik ocalałego uczestnika najtragiczniejszej wyprawy na Mount Everest. To także poruszająca opowieść o tym, do czego może być zdolny człowiek, kiedy dostaje od życia drugą szansę.

„Gdybyście wiedzieli, że za godzinę umrzecie, o czym byście myśleli? Co zaprzątałoby was w tych ostatnich chwilach? Nic dziwnego, że widziałem wtedy przed sobą moją żonę, Peach, i dwoje moich dzieci. Oczami wyobraźni widziałem ich tak wyraźnie, jakby naprawdę stali tuż obok mnie. (…) Jakaś siła we mnie w ostatniej chwili odrzuciła śmierć i prowadziła mnie, ślepego i ledwie trzymającego się na nogach, byłem prawdziwym żywym trupem – do obozu i do nowego życia” – fragment książki
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

29.99
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI