Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Egzekucja z majątku spadkowego. Ograniczona i nieograniczona odpowiedzialność za długi spadkowe
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
316
Dostępne formaty:
EPUB
PDF
Rozmiar pliku:
2,4 MB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2016
ISBN:
978-83-264-9089-7
ISBN (druk):
978-83-8092-292-1

Biznes

Egzekucja z majątku spadkowego. Ograniczona i nieograniczona odpowiedzialność za długi spadkowe

Autor: Mariusz Załucki
Opis
Mariusz Załucki - doktor habilitowany; profesor nadzwyczajny i dyrektor Instytutu Prawa Prywatnego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego; adwokat; autor ponad stu publikacji z zakresu prawa prywatnego.

Współautorami książki są przedstawiciele nauki i praktyki, reprezentujący m.in. następujące ośrodki naukowe: krakowski, wrocławski, szczeciński, rzeszowski, katowicki, opolski, olsztyński i białostocki.

Książka zawiera kompleksowe omówienie nowych zagadnień dotyczących zarówno przepisów, które w istotny sposób zmieniają zasady przyjęcia spadku oraz odpowiedzialności za długi spadkowe, jak i innych z zakresu prawa spadkowego. W publikacji uwzględniono nie tylko aspekty materialnoprawne omawianych zagadnień, lecz także procesowe i egzekucyjne.
Zmiany dotyczące nowych zasad odpowiedzialności za długi spadkowe w miejsce odpowiedzialności nieograniczonej jako zasadę wprowadziły odpowiedzialność ograniczoną do wartości inwentarza spadkowego. Tym samym zastąpiono regulację, która obowiązywała ponad 50 lat. Wiąże się to z problemami zarówno natury praktycznej, jak i teoretycznej. Z tego też powodu praktycy i teoretycy są zainteresowani wykładnią nowych przepisów, które wywołują wiele kontrowersji. Książka jest odpowiedzią na te potrzeby.
Czytelnika zainteresują w szczególności propozycje interpretacji nowych przepisów, a także kwestie dotyczące problemów spisu inwentarza, które są szczególnie istotne dla praktyki komorniczej i sądowej, dotyczą bowiem często wykorzystywanych rozwiązań prawnych.
Publikacja skierowana jest przede wszystkim do adwokatów, radców prawnych, komorników i sędziów. Ze względu na autonomiczne podejście do omawianych problemów każdego z autorów zainteresuje również środowiska naukowe. Będzie nie tylko zachętą do dalszej dyskusji o polskim prawie cywilnym, lecz także próbą interpretacji norm, które są dla praktyki największym wyzwaniem.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

129.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, PDF