Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Dziedzictwo piorunów
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
234
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
848,3 KB
Wydawnictwo:
Psychoskok
Data wydania:
2015-03-31
ISBN:
978-83-7900-343-3

Biznes

Dziedzictwo piorunów

Autor: Juliusz Marek
Opis
„Dziedzictwo piorunów” Juliusza Marka to zbiór opowiadań, pozornie niezwiązanych ze sobą historii, których częścią wspólną jest pojawiająca się w każdej z nich tajemnicza burza. Zmienia ona dotychczasowy świat, niektórym ludziom przeobraża osobowości, a innych uwalnia od dotychczasowych obciążeń.

Autor bawi się konwencjami. Niektóre opowiadania noszą znamiona literatury science-fiction, mamy studencki romans, horror, opowiadania obyczajowe i coś co przypomina literacki opis gry komputerowej. Jednak niezależnie od formy i treści, zawsze w pewnym momencie pojawia się ta dziwna burza. Książkę można czytać na wielu poziomach: podstawowym, można też doszukiwać się w niej aluzji do filozofii związanych z chaosem, przypadkowością, zastanawiać się nad opozycją determinizmu i wolnej woli. Znajomość teorii związanych z fizyką kwantową, figurą demona Laplace'a czy efektu motyla z pewnością dostarczy odbiorcom jeszcze więcej zabawy i tropów, którymi będzie mógł się poruszać.

Wiele postaci w wielu miejscach w różnych czasach. Nad nimi i nad całym światem zbierają się czarne chmury, przynosząc koniec, ale i nowy początek.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

16.90
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI