Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Dziedzice Ziemi
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
814
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
4,3 MB
Wydawnictwo:
Albatros
Data wydania:
2017-09-13
ISBN:
978-83-6578-181-9
ISBN (druk):
978-83-7985-566-7

Biznes

Dziedzice Ziemi

Autor: Ildefonso Falcones
Opis
Kontynuacja bestsellerowej „Katedry w Barcelonie” Ildefonso Falcones wraca do świata, który zachwycił miliony czytelników: średniowiecznej Barcelony.

Hrabiowskiego Miasta, w którym z powodu walki o tron i schizmy w Kościele ścierają się wrogie stronnictwa, inkwizycja zbiera żniwo, żydzi stawiani są przed wyborem: chrzest albo śmierć, bogaci mieszczanie pomnażają swój majątek, a biedota jest złakniona  rozrywki, im krwawszej, tym lepszej.

Rok 1387. Dwunastoletni Hugo Llor jest świadkiem bezprawnej egzekucji swojego mentora Arnaua Estanyola. Człowieka, który nauczył go tego, by przed nikim nie zginać karku. Co nie jest proste w świecie, w którym biedacy są skazani na łaskę i niełaskę możnych. Hugo szybko się przekonuje, że za każdą próbę walki o godność drogo się płaci i zyskuje równie potężnych, co okrutnych wrogów. Mimo to nie chce się przed nimi ukorzyć.

Chłopiec noszący w stoczni żelazną kulę za genueńskim niewolnikiem, dzierżawca winnicy, właściciel barcelońskiej karczmy, królewski dostawca win… Dużo jak na jednego człowieka… Krótkie wzloty i bolesne upadki, po których, wydawać by się mogło, nie sposób się podnieść. A jednak Hugo Llor za każdym razem wstaje i nie rezygnuje z walki o swoich najbliższych, z marzeń o własnej winnicy i z miłości.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

44.90
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI