Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Działanie sądu z urzędu a podstawa faktyczna wyroku cywilnego
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
428
Dostępne formaty:
PDF
Rozmiar pliku:
2,8 MB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2009
ISBN:
978-83-264-1853-2
ISBN (druk):
978-83-7601-853-9

Biznes

Działanie sądu z urzędu a podstawa faktyczna wyroku cywilnego

Autor: Piotr Rylski
Opis
Stan prawny na 31.08.2009 r.Monografia jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym, całościowym opracowaniem problematyki działania sądu z urzędu w zakresie ustalania podstawy faktycznej wyroku w procesie cywilnym, po zmianach jakie dokonały się w systemie polskiego prawa procesowego w latach 1990-2005.

Dzięki zdefiniowaniu pojęcia czynności podejmowanych z urzędu, Autor porusza i szczegółowo analizuje takie kwestie jak: znaczenie i wpływ naczelnych zasad procesowych na działanie sądu z urzędu, rola przytoczeń faktycznych stron dla wyznaczenia granic działania sądu z urzędu, aktywność sądu w fazie przygotowawczej rozprawy, informacyjne przesłuchanie stron, aktywność informacyjna sądu - aż po takie zagadnienia jak fakty powszechnie znane i znane sądowi urzędowo oraz domniemania prawne.

Szczególne miejsce w pracy Autor poświęcił aktywności sądu w ramach postępowania dowodowego. Punkt odniesienia dla uwag zawartych w pracy stanowią poglądy doktryny i regulacje innych państw europejskich. Nie ograniczono się przy tym tylko do prezentacji obecnie obowiązującej regulacji, ale dokonano jej oceny oraz zaproponowano konkretne rozwiązania podejmowanych kwestii de lege ferenda.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

73.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
PDF