Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Doskonale zwyczajna rzeczywistość. Socjologia, geografia albo metafizyka muzyki
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
384
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
3,4 MB
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Krytyki
Data wydania:
2013-09-04
ISBN:
978-83-63855-69-7
ISBN (druk):
978-83-63855-14-7

Biznes

Doskonale zwyczajna rzeczywistość. Socjologia, geografia albo metafizyka muzyki

Autor: Michał Libera
Opis
Tworzenie muzyki to nie tylko godziny spędzone w studiu, ślęczenie nad zapisem nutowym czy komputerem. Robiąc muzykę musisz decydować o materiale, który się na nią składa, o tym, w jaki sposób będzie dystrybuowana i prezentowana. Za pomocą jakich narzędzi, przez kogo i na jakich zasadach? Świat społeczny jest integralnym elementem tego, co nazywamy „dziełem muzycznym”. Doskonale zwyczajna rzeczywistość to zbiór esejów analizujących muzykę z perspektywy socjologicznej, antropologicznej i kulturoznawczej.

Autor poszukuje pojęć niezbędnych do zrozumienia muzyki nie w analizach teoretycznych, lecz bezpośrednio w muzyce głównych bohaterów książki, m.in. Corneliusa Cardew, Alvina Luciera, Johna Lomaxa, Luca Ferrariego, Keitha Rowe’a, Luigiego Russolo, Toshiya Tsunoda, Ludwiga van Beethovena. To oni sami okazują się tutaj teoretykami muzyki. 


Michał Libera (1979) – socjolog, producent, kurator i krytyk muzyczny, współzałożyciel Fundacji 4.99, regularny współpracownik Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, CSW „Zamek Ujazdowski”, Muzeum Narodowego (Królikarnia) i Polskiego Radia (Program II), kurator wyróżnionego na Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji projektu „Making the walls quake as if they were dilating with the secret knowledge of great powers".
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

20.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI