Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Dobra wiara w konwencji o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
362
Dostępne formaty:
PDF
Rozmiar pliku:
1,7 MB
Wydawnictwo:
C. H. Beck
Data wydania:
2006
ISBN:
83-7387-819-X
ISBN (druk):
83-7387-819-X

Biznes

Dobra wiara w konwencji o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów

Autor: Mateusz Pilich
Opis
Książka poświęcona jest roli klauzuli dobrej wiary w konwencji o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów - niewątpliwie najważniejszego aktu prawnego z zakresu międzynarodowego prawa handlowego.

Monografia zawiera wnikliwą analizę tematu, dotychczas szerzej niepodejmowanego prze polską naukę międzynarodowego prawa handlowego i cywilnego. Autor wyjaśnia, w jaki sposób klauzula dobrej wiary, wywiera wpływ na mechanizmy stosowania jednolitego prawa sprzedaży międzynarodowej, w tym prawa i obowiązki sprzedającego i kupującego oraz wykładnię prawa i oświadczeń woli.

Omawiane problemy ukazano w aspekcie historycznym i prawnoporównawczym, uwzględniając osiągnięcia doktryny polskiej i zagranicznej oraz aktualne orzecznictwo sądów państw konwencyjnych.

Niniejsza monografia przeznaczona jest m.in. dla osób, które potrzebują aktualnej wiedzy na temat stosowania prawa zobowiązań w międzynarodowym obrocie gospodarczym, prawników zajmujących się kontraktami międzynarodowymi (zwłaszcza między przedsiębiorstwami polskimi a podmiotami z innych państw UE), a także sędziów, arbitrów oraz studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

49.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
PDF