Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Dla każdego inny raj
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
179
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
4,2 MB
Wydawnictwo:
E-bookowo
Data wydania:
2015-10
ISBN:
978-83-7859-576-2

Biznes

Dla każdego inny raj

Autor: Janusz Szablicki
Opis
Zbiór pięciu opowiadań fantastyczno-naukowych po raz pierwszy wydany w 1984 roku przez Wydawnictwo "Śląsk" w Katowicach. Spotykamy się w nim zarówno z problemami wynikającymi z penetracji głębokiego kosmosu, jak i z możliwymi konsekwencjami niedostatecznie kontrolowanego burzliwego rozwoju nuklearnej energetyki, czego przedsmak dane nam już zresztą było poznać także w naszych czasach, na przykład w postaci skutków niedawnego trzęsienia ziemi w Japonii.
W inaugurującym zbiór opowiadaniu "Misja" autor proponuje oryginalny, a zarazem radykalny, być może jedynie skuteczny sposób, przy zastosowaniu którego można by mówić o możliwości ustanowienia autentycznie demokratycznego ustroju na naszym globie.
W tytułowym opowiadaniu "Dla każdego inny raj" jesteśmy natomiast świadkami odwiecznej walki pomiędzy tymi, którzy w imię cywilizacyjnego postępu są skłonni do poniesienia wszelkich związanych z jego osiągnięciem, niekiedy bardzo wysokich kosztów, a tymi, którzy optują za równomiernym rozwojem uwzględniającym skutki owego progresu, gdyż tylko w takim postępowaniu widzą szanse na przetrwanie ludzkiego gatunku
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

15.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI