Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Czerwony testament. Część 2
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
273
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
4,9 MB
Wydawnictwo:
E-bookowo
Data wydania:
2013-07
ISBN:
978-83-7855-061-7

Biznes

Czerwony testament. Część 2

Autor: Ksawery de Montepin
Opis
Stary hrabia de Thonnerieux, zamożny filantrop, cierpiąc po utracie ukochanej żony i córki, spisuje swoją ostatnią wolę… Postanawia obdarować majątkiem wszystkie dzieci, które przyszły na świat w okręgu paryskim tego samego dnia, co jego córka. Każde z sześciorga dzieci otrzymuje złoty medalion, z wygrawerowanym logogryfem. Medaliony dadzą każdemu z nich fortunę, kiedy ich właściciele staną się pełnoletni. Bohaterów poznajemy, gdy mają dziewiętnaście lat.

Zanim to jednak nastąpi, napisany czerwonym atramentem testament, zostaje skradziony. Dwaj złoczyńcy obmyślają swój zbrodniczy plan i realizują go krok po kroku…

Jest to nie tylko barwny obraz Paryża u schyłku XIX wieku, ale także interesujące studium portretów psychologicznych poszczególnych bohaterów, należących do różnych warstw społecznych. Zawiera wnikliwą analizę ich zachowań, szczególnie tych patologicznych. Autor z chłodnym obiektywizmem i głęboką znajomością ludzkiej natury próbuje przeniknąć umysł zabójcy, dopuszczającego się najbardziej makabrycznych zbrodni.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

18.45
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI