Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Co po Europie?
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
144
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
773,9 KB
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Krytyki
Data wydania:
2018-02-09
ISBN:
978-83-65853-50-9
ISBN (druk):
978-83-65853-38-7

Biznes

Co po Europie?

Autor: Iwan Krastew
Opis
Unia Europejska się rozpada. Coraz głośniej słychać skrajne partie prawicowe i populistów. Wielka Brytania opuszcza wspólnotę. Kolejne kraje rozdziera polityczna destabilizacja wywołana przez fale emigracji z Bliskiego Wschodu, Północnej Afryki i Azji Południowej. Wschodniej flance Unii coraz bardziej zagraża Putinowska Rosja. 
Co czeka zatem Europę? Jaką przyszłość ma projekt europejski? I czy w ogóle ma przyszłość? W krótkiej, pisanej ze swadą książce, Iwan Krastew, jeden z najważniejszych europejskich intelektualistów, na przekór utartym opiniom pokazuje, że odpowiedzią na ten stan rzeczy nie jest ani przesadny optymizm, ani pesymistyczna rezygnacja. Potrzeba nam raczej wiary w Europę, ale Europę już inną niż ta, do której zdążyliśmy się przyzwyczaić.
Gdy czyta się tę książkę, ma się wrażenie, że jest się w towarzystwie jednego z największych współczesnych umysłów Europy. Łącząc we właściwy dla siebie sposób wnikliwość i współczucie, Iwan Krastew daje nam w tym pogłębionym eseju dokładnie to, czego potrzebujemy, by zrozumieć, na czym polega kryzys Europy.
Timothy Snyder, Yale University
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

24.90
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI