Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Chiny. Wielki Skok w mgłę
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
218
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
1,0 MB
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Akademic
Data wydania:
2016
ISBN:
978-83-8002-656-8
ISBN (druk):
978-83-8002-408-3

Biznes

Chiny. Wielki Skok w mgłę

Autor: Gabriel Gresillon
Opis
W końcu Chiny zrobiły swój Wielki Skok, choć w sposób, który raczej wzburzyłby Wielkiego Sternika. Dziś Państwo Środka to druga co do wielkości gospodarka na świecie, największy eksporter, „wschodząca” potęga, z bogacącą się klasą średnią i szczelnie zamkniętym systemem politycznym odziedziczonym po epoce komunizmu. 
Te same Chiny grzęzną jednak w coraz głębszej mgle niepewności. Wzrost jest bezsporny, ale jakim kosztem? Swobodny dostęp do dóbr – zgoda, lecz za jaką cenę? Rozwój – nie ma wątpliwości, czy jednak aby na pewno pokojowy?
Wadliwy system finansowy, koncentracja władzy, zabójczy miejski smog, pułapka średniego dochodu, zanieczyszczenie wód i gleb, ograbiane i pacyfikowane mniejszości, drastyczne nierówności społeczne – cały obecny model Państwa Środka się chwieje. Dodajmy do tego agresywną politykę zagraniczną, próby kontroli mediów również poza granicami swego państwa, jawne kontestowanie wartości demokratycznych i praw jednostki.
Istnieje chińskie zagrożenie − twierdzi Gabriel Grésillon, wieloletni korespondent z Pekinu − i wszyscy musimy być tego świadomi.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

26.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI