Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Bójka i pobicie. Aspekty wykrywcze i dowodowe
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
216
Dostępne formaty:
PDF
Rozmiar pliku:
3,0 MB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2009
ISBN:
978-83-264-1839-6

Biznes

Bójka i pobicie. Aspekty wykrywcze i dowodowe

Autor: Karolina Olszak
Opis
Prezentowana publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat skomplikowanych, zarówno od strony przyjęcia właściwej kwalifikacji prawnej jak i od strony dowodowej, przestępstw: bójki i pobicia. Ilustrowana jest dużą liczbą przykładów zaczerpniętych z badanych spraw, dobranych w taki sposób, by ukazać nie tylko przypadki typowe, lecz scharakteryzować bójki i pobicia w całej ich różnorodności. Autorka omawia czyny z art. 158 i 159 k.k. w sposób przekrojowy, uwzględniając rozważania prawnokarne i kryminologiczne, skupiając się na wskazaniach teorii wykrywania oraz zagadnieniach dowodowych.

Wnioski zawarte w publikacji oparte zostały na badaniach empirycznych, odnoszących się zarówno do czynów popełnionych w środowisku cywilnym, jak i wojskowym. Tym samym praca ta ma szczególny wymiar poznawczy dla powszechnych organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, które od 1 stycznia 2009 roku stanęły przed koniecznością rozpoznawania spraw o przestępstwa i wykroczenia popełnione przez żołnierzy, niemające związku ze służbą wojskową.

Adresaci:

Książka adresowana jest do szerokiego spektrum Czytelników, zajmujących się prawem karnym, począwszy od praktyków, prowadzących postępowania karne zarówno na etapie przygotowawczym, jak i sądowym (funkcjonariuszy policji, prokuratorów, sędziów), jak również do biegłych oraz studentów.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

73.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
PDF