Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Bilgamesz władca Unug
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
558
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
2,4 MB
Wydawnictwo:
Psychoskok
Data wydania:
2013-01-16
ISBN:
978-83-7900-005-0

Biznes

Bilgamesz władca Unug

Autor: Jacek Grzelakowski
Opis

W książce „Bilgamesz władca Unug” Autor oparł się na wersji asyryjskiej (najlepiej zachowanej), uwzględnił zachowane fragmenty innych przekazów, a w tym dla niego najważniejszych, sumeryjskich.

Założenia merytoryczne zawarte w książce to:
1) Przybliżenie warunków życia w społeczeństwie zurbanizowanym epoki późnego neolitu i wczesnego brązu (zwyczaje, obyczaje, religia, życie codzienne).
2) Kształtowanie się podstaw moralno-społecznych w tymże okresie wobec braku jakiegokolwiek sformalizowanego systemu etyczno-moralnego.
3) Problematyka życia pośmiertnego i związanych z tym postaw moralnych, w konfrontacji z system religijnym, który nie ma jeszcze wypracowanej i w pełni rozwiniętej koncepcji eschatologiczej, a przede wszystkim soteriologicznej.
4) Osobistą tragedię bohatera wobec konieczności śmierci jako wyraz ponadczasowego dramatu ludzkości.
5) Odmitologizowanie eposu poprzez nałożenie fabuły opartej na realiach historyczno-etnograficznych, wykorzystując oczywiście fikcję literacką, opartą jednakże na teoriach, hipotezach, źródłach archeologicznych i historycznych. np.: Lista Królów, tabliczka z Tummal, pierścień A’annepaddy... itd.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

26.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI