Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Bezpieczeństwo ekonomiczne. Wyzwania dla zarządzania państwem
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
432
Dostępne formaty:
EPUB
PDF
Rozmiar pliku:
3,8 MB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2012-02-17
ISBN:
978-83-264-4603-0
ISBN (druk):
978-83-264-1687-3

Biznes

Bezpieczeństwo ekonomiczne. Wyzwania dla zarządzania państwem

Autor: Konrad Raczkowski
Opis
Monografia Bezpieczeństwo ekonomiczne. Wyzwania dla zarządzania państwem to udana próba wieloaspektowego podejścia do tytułowego zagadnienia. Bezpieczeństwo ekonomiczne rozpatrywane jest na gruncie różnych dyscyplin naukowych. Przede wszystkim jest to ekonomia, ale także prawo, politologia i nauki o zarządzaniu.

Pracę charakteryzuje ogromna aktualność. Dotyczy ona ekonomii i mechanizmu rynkowego w świetle kryzysu finansowego, percepcji bezpieczeństwa ekonomicznego oraz wyzwań stojących przed zarządzaniem tym bezpieczeństwem; następnie zagrożeń i konsekwencji globalnego kryzysu finansowego i związanego z tym zarządzania stabilnością rynku finansowego, europejskiej optymalizacji rozwoju gospodarczego oraz współzależności, jakie występują pomiędzy prowadzoną polityką zagraniczną oraz gospodarką nieoficjalną a bezpieczeństwem ekonomicznym. Ponadto omawia prawne uwarunkowania bezpieczeństwa ekonomicznego, w tym zmiany podatków i ich pobór, a także ubezpieczenia społeczne w kontekście bezpieczeństwa socjalnego obywateli.

Tak rozległy obszar dociekań naukowych powoduje, że monografia jest nie tylko dziełem naukowym, ale może pełnić rolę podręcznika adresowanego do studentów kierunku bezpieczeństwo i pokrewnych, jak również studentów ekonomii, zarządzania i nauk o politykach publicznych.

Prof. dr hab. Barbara Kożuch
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

79.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, PDF