Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Azjatyckie strategie bezpieczeństwa
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
373
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
5,1 MB
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Adam Mar
Data wydania:
2013-10
ISBN:
978-83-7780-762-0
ISBN (druk):
978-83-7780-648-7

Biznes

Azjatyckie strategie bezpieczeństwa

Autor: dr hab. Joanna Marszałek-Kawa
Opis
W ostatnim dwudziestoleciu ogromnie wzrosło znaczenie państw azjatyckich na arenie międzynarodowej. Państwa te poprzez swój dynamiczny rozwój zwiększają swój udział w produkcji i handlu światowym. Politycy, przedstawiciele świata nauki, eksperci i analitycy z uwagą obserwują zachodzące tam procesy. Ocenia się, że azjatyckie tygrysy odgrywają obecnie znaczącą, żeby nie powiedzieć dominującą, rolę w sferze ekonomicznej oraz politycznej.
Oczywiste jest, że sukcesy gospodarcze determinują jednocześnie wzrost ich pozycji politycznej, w konsekwencji zaś azjatyccy przywódcy coraz więcej uwagi poświęcają na poszukiwanie dróg i metod skutecznego zagwarantowania własnych interesów, zabezpieczenia swej pozycji na światowej szachownicy. Czynią to zaś w szczególności rozwijając własny potencjał militarny.
Tym zagadnieniom poświęcony został prezentowany tom studiów. Ukazuje się on w prestiżowej serii „Biblioteka Azji i Pacyfiku”. Składa się on z piętnastu, poprzedzonych wstępem, rozdziałów przygotowanych przez uczonych wywodzących się z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

28.98
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI