Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Autoryzacja wypowiedzi
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
320
Dostępne formaty:
PDF
Rozmiar pliku:
1,6 MB
Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Data wydania:
2008
ISBN:
978-83-264-1836-5

Biznes

Autoryzacja wypowiedzi

Autor: Joanna Taczkowska
Opis
Instytucja autoryzacji wypowiedzi nie była dotąd przedmiotem opracowania monograficznego, niewiele jest także wypowiedzi na jej temat w doktrynie i piśmiennictwie prawniczym. Prezentowana praca przynosi więc pierwszą wyczerpującą wykładnię nałożonego na dziennikarzy prawnego obowiązku autoryzacji, a także defi nicję pojęcia wypowiedzi w odniesieniu do werbalnych i niewerbalnych form ekspresji. Autorka charakteryzuje prawne i pozaprawne aspekty korzystania przez prasę z wypowiedzi pod kątem intensywności przyznanej im w aktach prawnych ochrony, omawia również kryteria, zakres i rodzaje obowiązków ciążących na dziennikarzach posługujących się w materiałach prasowych cytatem.
Wywody natury teoretycznej uzupełniają uwagi na temat redakcyjnej praktyki, popartej analizą konkretnych dziennikarskich zachowań, zasad etyki zawodowej dziennikarzy, a także wyników badań przeprowadzonych wśród dziennikarzy prasy drukowanej, radia i telewizji na temat zasad korzystania przez prasę z wypowiedzi i respektowania obowiązku autoryzacji.
Książka adresowana jest do praktyków - prawników, redaktorów i dziennikarzy, a także do osób publicznych udzielających wypowiedzi dla prasy oraz studentów dziennikarstwa i politologii.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

63.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
PDF