Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
624
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
PDF
Rozmiar pliku:
6,0 MB
Wydawnictwo:
Kurhaus
Data wydania:
2014-06-18
ISBN:
978-836-399-337-5

Biznes

Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy

Autor: Nassim Nicholas Taleb
Opis
Najnowsza książka słynnego inwestora i zarazem filozofa biznesu, Nassima Nicholasa Taleba. Doceniona na świecie wieloma prestiżowymi nagrodami, w Polsce uhonorowana została Economicusem 2013 – nagrodą za najlepszy przekład zagranicznej książki biznesowej.
Długookresowe strategie już nie działają – stawia tezę Nassim Nicholas Taleb. W dzisiejszym świecie przeważa to, co nieznane, przypadkowe i zmienne. Jak przetrwać w tej niepewności, oswoić nieobliczalność zjawisk i chaos, a nawet na tym wygrać? Odpowiadając na te pytania, w swoim erudycyjnym, dowcipnym eseju autor dotyka najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu, życia społecznego w XXI wieku. Po potężnym krachu finansowym w 2008 r., w trakcie największego w historii kryzysu długu w Europie, Taleb uspokaja: „niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Te rzeczy nazywa „antykruchymi”. Potem błyskotliwie i z pasją wykorzystuje pojęcie antykruchości do wyjaśnienia, jak dziś postrzegać rzeczywistość, istnieć w świecie, podejmować decyzje.
„Antykruchość” Taleba to lektura prowokacyjna, intrygująca i inspirująca. Świetna książka dla tych, którzy są gotowi spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na swoje decyzje, inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe, życie prywatne. To także wielka, znakomicie napisana pochwała przedsiębiorczości.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

49.20
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI, PDF