Strona główna /
Katalog /
eBooki /
Alpejscy wojownicy
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
305
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
22,9 MB
Wydawnictwo:
Agora
Data wydania:
2016-01-20
ISBN:
978-832-681-808-0

Biznes

Alpejscy wojownicy

Autor: Bernadette McDonald
Opis
Nie tylko Polacy zmienili wysokogórską wspinaczkę w narodowy sport. Nie tylko oni z ucieczki na najwyższe szczyty Ziemi uczynili sposób na życie. Choć Słoweńcy przegapili klasyczną erę himalajskich podbojów i pierwsze wejścia na ośmiotysięczniki, nadrobili straty na monumentalnych ścianach i granicach. Ich osiągnięcia przeszły na zawsze do historii podboju Himalajów.
W swojej kolejnej książce Bernadette McDonald, autorka brawurowej „Ucieczki na szczyt”, przygląda się losom kilku pokoleń himalaistów ze Słowenii – kraju, którego narodowym symbolem jest góra Triglav – i losom narodu, którego każdy członek musi na tę górę przynajmniej raz w życiu wejść.
Bohaterowie „Alpejskich wojowników” – Aleš Kunaver, Viki Grošelj, Tomaž Humar i inni – docierali znacznie dalej, a ich wyczyny na zawsze zmieniły historię światowego himalaizmu.

„W książce «Alpejscy wojownicy» Bernadette McDonald ukazuje to tajemnicze pragnienie, które ciągnie wspinaczy ku otchłani, to kuszące królestwo przestrzeni i światła. Lektura jej książki pozwala mi zachować dumę z przynależności do tej ludzkiej wspólnoty nazywanej wspinaczami” – Wojtek Kurtyka, alpinista, autor „Chińskiego maharadży”
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

34.99
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI