Strona główna /
Katalog /
eBooki /
25 polskich wynalazców i odkrywców, którzy zmienili świat
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

ebook

Liczba stron
275
Dostępne formaty:
EPUB
MOBI
Rozmiar pliku:
4,8 MB
Wydawnictwo:
Fronda
Data wydania:
2017-07-25
ISBN:
978-83-8079-161-9

Biznes

25 polskich wynalazców i odkrywców, którzy zmienili świat

Autor: Andrzej Fedorowicz, Irena Fedorowicz
Opis
Każdy człowiek ma indywidualną, niezmienną przez całe życie grupę krwi, którą dziedziczy po przodkach – do takiego wniosku doszedł Ludwik Hirszfeld, analizując badania nad krwinkami psów. To przełomowe odkrycie uratowało życie milionom ludzi, pozwalając na bezpieczne przetaczanie krwi.
Jako mała dziewczynka projektowała ubranka dla lalek. Stefania Chwałek, znana lepiej na świecie jako Stephanie Kwolek, wynalazła kevlar, materiał wykorzystywany do produkcji hełmów, nart, rakiet tenisowych, masztów i jachtów.
Dziś nie wyobrażamy sobie bez niego pracy biurowej. Mało kto jednak wie, że spinacz wymyślił pianista i kompozytor Józef Hofmann, zainspirowany kształtem… klucza wiolinowego. Wśród jego setki opatentowanych pomysłów znalazły się też wycieraczki samochodowe.
Początki telemedycyny datuje się na początek XX wieku, kiedy udało się zarejestrować pierwszy fonokardiogram nienarodzonego dziecka. Patrycja Wizińska-Socha zbudowała urządzenie zdalnie monitorujące czynności serca dziecka. Jej wynalazek został nazwany Pregnabitem, uzyskał certyfikat jakości i został dopuszczony do sprzedaży w Europie.
W 25 porywających opowieściach Andrzej Fedorowicz prezentuje geniusz, upór i pracowitość niezwykłych przedstawicieli i przedstawicielek inżynierii, medycyny, budownictwa i chemii.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

35.00
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
EPUB, MOBI