Czytelnia Kiosk24.pl

Ściągawka z europejskich możliwości (1/2015)

Dotacje i Fundusze | 08 lipiec 2015


Dotacje i Fundusze

Zamów prenumeratę tego tytułu

* Pokazana okładka tytułu jest aktualną okładką tytułu Dotacje i Fundusze. Kiosk24.pl nie gwarantuje, że czytany artykuł pochodzi z numeru, którego okładka jest prezentowana.

Jak odnaleźć się w gąszczu dokumentów i zasad przydzielania dotacji? Warto jak najwcześniej dowiedzieć się, które instrumenty finansowe są w naszym zasięgu, a które z pewnością nie dotyczą obszaru działalności naszej firmy.

Choć nowa perspektywa funduszy europejskich została przewidziana na lata 2014-2020, to dopiero teraz pieniądze rzeczywiście zaczynają płynąć do naszego kraju. Jeszcze do niedawna trwały negocjacje z Komisją Europejską, które ostatecznie zdecydowały o kształcie nowych programów operacyjnych i kwotach przeznaczonych na wsparcie bebeficjetów. Od początku mówiło się, że będą to pieniądze trudniejsze do wydania, ponieważ nie ma już możliwości finansowania na duża skalę projektów związanych wyłącznie z budową nowej infrastruktury czy zakupem maszyn i wyposażenia. Co to oznacza dla przedsiębiorców? Przede wszystkim realizowane projekty powinny kończyć się wprowadzaniem na rynek innowacyjnych produktów i usług. Ponadto priorytetowo traktowane są przedsięwzięcia, które wpisują się w Inteligentne Specjalizacje regionu, są przyjazne środowisku i tworzone we współpracy z jednostkami naukowo-badawczymi.
(...)
Pior Koziróg
Artykuł w całości jako plik PDF do pobrania znajduje się w zakładce Opis w ofercie tytułu Dotacje i Fundzusze.

Wróć do czytelni