Strona główna /
Katalog /
Audiobooki /
Księga z San Michele
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

audiobook

Czas trwania:
911.52 min
Dostępne formaty:
MP3
Rozmiar pliku:
626 MB
Wydawnictwo:
Heraclon Internation
Data wydania:
2016-06-08
ISBN:
978-83-7927-571-7

Biznes

Księga z San Michele

Autor: Axel Munthe
Opis
Jako 18-letni student medycyny Axel Munthe odkrył w 1875 roku wyspę Capri, gdzie zauroczyła go maleńka kapliczka San Michele. Zakochał się w tym niezwykłym miejscu i przez lata marzył, by zbudować tu dom, z którego okien będzie mógł podziwiać zapierający dech widok na Zatokę Neapolitańską.

Młody Szwed ciężko pracował i wreszcie odniósł sukces. Mimo że stał się wziętym lekarzem europejskiej arystokracji, nie zapomniał o najbiedniejszych. Za darmo leczył chorych na dyfteryt mieszkańców Montparnasse, zarażonych tyfusem szwedzkich robotników, ofiary epidemii cholery w Neapolu.
Wreszcie po dwunastu latach od pierwszej wizyty na Capri udało mu się zrealizować marzenie. Zamieszkał w białej willi przy kapliczce San Michele i wiódł spokojne życie w pełnej harmonii z otoczeniem.

W swych słynnych pamiętnikach połączył fakty ze swego pełnego przygód życia z własnymi wizjami i refleksjami. Z dużą dozą humoru i życzliwości wobec wszystkich istot żywych pisał o ludziach, z którymi zetknął się na wyspie i bogatej przyrodzie, która inspirowała go do przemyśleń. Tak stworzył jedną z najpopularniejszych książek wspomnieniowych minionego stulecia.
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

27.95
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
MP3