Strona główna /
Katalog /
Audiobooki /
Dziesięć tysięcy uciech cesarza
okladka
Język publikacji
PL
Typ publikacji

audiobook

Czas trwania:
676.35 min
Dostępne formaty:
MP3
Rozmiar pliku:
387,4 MB
Wydawnictwo:
Biblioteka Akustyczn
Data wydania:
2011-01-26
ISBN:
978-83-61445-93-7

Biznes

Dziesięć tysięcy uciech cesarza

Autor: Jose Freches
Opis
  Jedna, by wspiąć się na szczyt rozkoszy.
Jedna, by rozbudzić gorące pragnienie.
Jedna, by zapewnić niebiańskie spełnienie. Pekin, XVII wiek. Cesarzowi Chenghui zostaje skradziony „birmański dzwoneczek". Ale nie to jest zabawka dla dzieci. Ten tajemniczy obiekt pożądania pozwala zaspokajać niecodzienne kaprysy, dostarczać wyrafinowaną rozkosz i jej doświadczać, urzeczywistniać najintymniejsze fantazje.
Rozwścieczony Syn Niebios każe wszcząć śledztwo. W Zakazanym Purpurowym Mieście rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania. Tymczasem grzechotka przechodzi z rąk do rąk (i nie tylko rąk). Znów ktoś zatracił się w ekstazie. Znów ktoś kogoś zauroczył. Znów ktoś oddał się figlarnym uciechom.
Pełna wdzięku powieść Frèchesa łączy obraz dawnych Chin z licznymi ciekawostkami dotyczącymi cesarskiego dworu i skrzącą humorem narracją. Akcja toczy się tu wartko niczym w powieści sensacyjnej, choć sprawa dotyczy przecież niepozornej zabawki...
[Frèches] jest jednym z nielicznych europejskich autorów, którzy nie boją się zmierzyć za pośrednictwem prozy z olbrzymem, jakim są Chiny i ich historia. A robi to umiejętnie i z niezwykłą lekkością.
www.stacjakultura.pl W subtelny sposób autor zapoznaje nas z zaleceniami Konfucjańskimi dotyczącymi wszystkich dziedzin życia, niezwykle skomplikowanym aparatem władzy i życiem erotycznym dawnych Chińczyków.
www.literatura.gildia.pl
strzałka w dół na szarym tle

Cena:

29.90
Zawiera 23% VAT
Dostępne formaty
MP3